Obec Čenkov

Z valné hromady konané dne 8.2. 2013

Valná hromada je vždy příležitostí k ohlédnutí a bilancování minulého roku.
Výbor pracoval ve stejném složení jako v minulém roce. Během roku se uskutečnilo pět výborových schůzí. Účast byla oproti loňsku vždy téměř stoprocentní. Na schůzích byly vyřešeny všechny provozní, finanční a sportovní záležitosti.

Složení výboru

• předsedkyně – Vladimíra Vinšová
  • místopředseda – Jiří Urban
  • hospodářka – Lenka Kosová
  • členové - Taťána Pšeničková, Čepelák Miroslav ml., Jiří Kos
  • Karel Vinš, Jiří Tkáč, Miloslav Pitelka

Členská základna v roce 2012 měla 65 členů. Aktivních členů je v současnosti polovina, druhou polovinu tvoří mládež a sportovci dříve narození. Členské příspěvky se vybíraly vždy do konce prvního čtvrtletí roku, v částkách 50 Kč pracující, 30 Kč studenti a 20 Kč důchodci a děti.

V tělovýchovné jednotě aktivně pracuje oddíl stolního tenisu a tenisu. Jejich činnost je zhodnocena v následujících zprávách předsedů oddílů. Rekreační sport téměř nevyvíjel žádnou činnost.

I v roce 2012 požádala TJ Spartak Čenkov o finanční dotaci z fondu pro rozvoj obcí a měst, opět zase neúspěšně.

V jarních měsících se konaly tradiční brigády na úklid a drobné opravy sportovišť a jejich okolí před hrací sezónou.

Dětský den byl i tentokrát spojen s akcí Hospody Za vodou – Staropramen party a dětský den. Pro děti bylo připraveno spoustu sportovních i manuálních her.

V květnu se na hřišti TJ konala „Jinecká plácačka“, což je volejbalový turnaj smíšených družstev. Účastníci byli spokojeni jak s kvalitou hřiště a prostředím, tak se „zázemím“ v hospodě Za vodou.

V letních měsících hřiště využívali naši volejbalisté a nohejbalisté, dále i zaměstnanci místních firem KOSTAL a AIR Čenkov.

Za bezplatné užívání sálu pro činnost stolních tenistů byla TJ Spartak Čenkov požádaná starostou obce o vyřezání náletu dřevin na břehu Litavky. Provedena byla jen polovina z požadovaného úkolu, druhá část sportovce čeká v jarních měsících roku 2013. Úkolu se zhostila jen malá skupinka členů, mezi nimiž byli Karel a Petr Vinšovi, Zdeněk st. a Zdeněk ml. Pšeničkovi, Karel Štricz a Jiří Kos.

Na závěr valné hromady, předsedkyně Vladimíra Vinšová poděkovala členům výboru za jejich práci, stolním tenistům za jejich pěkné výsledky v mistrovských soutěžích, tenistům za uspořádání tradičních turnajů, všem pak hodně úspěchu v další jejich činnosti.

Činnost oddílu tenisu

Předsedou oddílu stolního tenisu je Karel Vinš. Oddíl se zúčastňuje mistrovských soutěží okresního přeboru, ve kterém startují 3 družstva. V hracím období 2011 – 2012 bylo dosaženo těchto výsledků:

Družstvo „A“ v okresním přeboru 1. třídy skončilo v konečném pořadí na 9. místě. Za tým nastupovali: Čepelák Miroslav st., Vinš Karel, Kotrbatý Karel a Škrabal Jaroslav.

Mužstvo „B“ v okresním přeboru 1. třídy, skončilo na 10. místě. Nastupovalo v sestavě: Volek Václav ml., Anděl Milan, Radek Škrabal, Coufal Zdeněk a Ondra Vondráček.

Mužstvo „C“, hrající ve složení: Čepelák Miroslav ml, Kubát Petr, Robert Podaný, Švec Ladislav,Patrik Moravec a Zdeněk Ulman skončilo v okresním přeboru 3. třídy na 2. místě postoupilo do okresního přeboru 2. třídy.

V hrací sezóně 2012-2013 má oddíl v soutěži opět tři družstva. Mužstvo „A“ hraje okresní přebor 1. třídy a je po polovině soutěže na 1. místě. Na 2. místě v okresního přeboru 1. třídy je „B“ mužstvo a družstvo „C“ je v okresním přeboru 2. třídy na 4. místě.

Za družstva v podzimní části nastupovali tito hráči:

Družstvo A
  • Anděl Milan
  • Růžička Rosťa

Činnost oddílu tenisu

I letos sezona začala jarním úklidem. V dubnu svolal předseda členy oddílu k prvním brigádám. Během těchto brigád se uklízel celý prostor kurtů a přilehlé okolí, došlo i na letitý nepořádek uvnitř klubovny. Jedním z nejčastějších účastníků brigád byl Karel Mleziva. Byla zakoupena antuka, nové koště na kurty a ceny pro uspořádání turnajů. Po celé herní období se udržovala obě hřiště, okolí kurtů a vodovodní řád pro kropení kurtů.

Oddíl tenisu se nezúčastňuje žádných mistrovských soutěží, vyvíjí jen rekreační činnost. Pořádá však stále tři turnaje ročně ve čtyřhrách. Členové oddílu se scházeli na kurtech nejvíce o sobotách a nedělích, tedy v době svého pracovního volna. Ženy si cestu na kurty již nenašly ani jednou.

Kurty však měli možnost navštívit i cizí zájemci. Tuto možnost nejvíce využili hráči z řad zaměstnanců firmy Kostal a Air Čenkov.

Začátkem června oslovil předsedu oddílu pan Mirek Šilhavý z Lochovic s úmyslem zde založit tenisový kroužek pro mládež. Po nesmělých začátcích se kroužek ujal a jeho „Tenisová škola radost“ z kroužků Čenkova, Lochovic, ZŠ Jince atd. měla ke konci roku již přes 130 členů, děti se pravidelně scházely na kurtech. V zimním období se scházejí v nové školní tělocvičně v Jincích.

Datum vložení: 8. 2. 2013 11:31
Datum poslední aktualizace: 8. 1. 2021 11:37