Obec Čenkov

Z činnosti SDH v Čenkově v roce 2014

Rok 2014 byl již tradičně zahájen výroční valnou hromadou, která se konala v pátek 10. ledna 2014 a byla příležitostí zhodnotit uplynulý rok. Valná hromada se protáhla do pozdních hodin, bylo co hodnotit.

Začátkem ledna proběhlo proškolení řidičů  z novinek v pravidlech silničního provozu.

22. února  hasiči uspořádali tradiční hasičský bál. Návštěva plesu nebyla nijak oslnivá, avšak dá se hovořit o zdařilém plesu, na kterém hrála skupina Forte.. Na vstupném bylo vybráno 11 500 Kč. Další pěkný příjem z tomboly byl doplněn částkou 2 500 Kč po vydražení dortu, který získal starosta obce. Tuto dražbu vedl aktivně a vtipně hostinský Zdeněk Ulman, částka byla vyčleněna na vybavení pro děti-hasiče. Ples skončil ziskem částkou přes 12 000 Kč. Poděkování patří všem, kteří na ples přispěli finanční částkou nebo věcným darem.

V loňském roce jsme 27. dubna a 11. listopadu uspořádali sběr kovového šrotu. Obdržená celková částka, včetně částky za odvezený elektroodpad, činila okolo 50 000 Kč.

Soutěžní sezona nám v praxi nastala 31. května, kdy jsme vyrazili na dvě hasičské sportovní soutěže. Dopoledne jsme je zúčastnili soutěže na Kardaveci, kde se pořádala soutěž o Pohár hejtmana středočeského kraje. Odpoledne na Ohrazenici byla pořádána okrsková soutěž  spojená se soutěží o pohár firmy Hrkal Greiner. Náš sbor reprezentovala tři družstva.

Naší hlavní akcí bylo upořádání místní soutěže – druhého ročníku „O čenkovský cvoček“, která byla uspořádána opět na hřišti u Dělnického domu dne 7. června 2014. Naše příprava na soutěž byla výborná, takže vlastní průběh byl přítomnými velmi dobře hodnocen. I počasí se povedlo, nebyl žádný důvod k nespokojenostem. Na soutěž přijeli soutěžící z okolních obcí Kardavce, Křešína, Dlouhé Lhoty a Obořiště. Naše družstva i letos uspěla a patřila k nejlepším.

Dále jsme se zúčastnili soutěží  ve Vrančicích, v Obecnici, v Běštíně, Záluží, Pičíně a ve Věšíně. Jako každý rok měl náš sbor své zástupce i v akci „Běhu do Svatohorských schodů“.

Další akcí, která „hýbala Čenkovem“, byl sjezd rodáků dne 21. června.  Sjezd rodáků se konal mimo jiné k příležitosti výročí 120. let vzniku SDH Čenkov.  Přípravy sjezdu jsme se

aktivně účastnili, byli jsme zapojeni do pořadatelské činnosti. Hasičská zbojnice byla pro veřejnost otevřena takřka celý den a ve zbrojnici jsme dali k nahlédnutí informace o naší činnosti. Slavnostní událost byla příležitostí k ocenění našich členů.

Vybavení pro mládež v hodnotě 35 000 Kč bylo pořízeno z přidělené dotace od Středočeského kraje.

Práce na technice je udržována v provozuschopném stavu, naši členové odpracovali spoustu hodin na údržbě a opravách. Poděkování zde patří mimo jiné hlavně Pavlu Šmejkalovi, Václavu Slívovi, Jaroslavu Čepelákovi, Zdeňku Pšeničkovi, kteří se nejvíce zasloužili o tyto práce.  Firma BOBR provedla nutnou opravu cisterny.

Naši hasiči několikrát likvidovali hnízda sršňů, čistili studny a byli účastníky výjezdu k  lesnímu požáru na Komorsko. Poplach však byl falešný, požár zjištěn nebyl.

V odpoledních hodinách 11. listopadu  bylo ve dvoře Dělnického domu uspořádáno posezení pro aktivní členy, jako zakončení sportovní hasičské sezony roku 2014. Tato akce se také vydařila a protáhla  do pozdních nočních hodin.

Podobně jako v loňském roce se naši členové postarali o umístění vánočního stromu na prostranství před obecním úřadem. Strom opět věnovala paní Jarmila Slívová ze svého pozemku u č.p. 82.

čenkovští hasiči

Datum vložení: 31. 12. 2014 11:16