Obec Čenkov

Čenkovští hasiči v roce 2012

Valná hromada čenkovských hasičů, která se konala dne 4. ledna 2012, byla příležitostí zhodnotit činnost za rok 2012.

Sbor měl k 1.1.2012 72 členů. Během roku se dva členové odhlásili, jeden člen zemřel, pěti členům bylo členství zrušeno. Během roku bylo přijato devět nových členů (mezi nimi šest dětí ve věku do 15 let). Sbor měl k 31.12. 2012 81 členů. Činnost sboru řídil a organizoval výbor ve stejném složení jako loni.
První kulturní akce , kterou hasiči v roce 2012 uspořádali, byl hasičský ples. K tanci i poslechu hrála opět hudební skupina Úžas. Díky zlepšené propagaci se ples vyvedl co do návštěvnosti, tak i po finanční stránce .
Z činnosti čenkovských hasičů v roce 2012:
- bylo zprovozněno svolávací zařízení PELIG pro svolávání členů zásahové jednotky v případě mimořádných událostí. Instalaci a zprovoznění zajistil Pavel Šmejkal.
- velitel zásahové jednotky a velitelé družstev se zúčastnili školení na hasičském záchranném sboru v Příbrami
- bylo předvedena hasičská technika dětem z mateřské školy v Čenkově
- proveden v obci 2 x v roce sběr železného šrotu a elektroodpadu
- hasiči se.zúčastnili na přípravě a průběhu dalšího ročníku Čenkovských slavností
- prováděli úklid vozovky v obci za pomoci techniky znečištěné vozidly ze staveniště ve mlýně
- bylo provedeno dlouho plánované školení, důležité hlavně pro naše mladé členy
- .řidiči se zúčastnili pravidelného školení řidičů z pravidel silničního provozu
- hasiči umístili vánoční strom před obecním úřadem

Veškerá technika byla udržována v provozuschopném stavu.
V loňském roce zásahová jednotka vyjela k několika požárům ( požár chatky ve Slonovci, hořící automobil na parkovišti Kostal, doutnající les nad chatkou u cesty na Komorsko, požár v lese ve stráni proti Rafandě).
V požárním sportu se zúčastnili členové mnoha soutěží, na kterých dosáhli muži i ženy velmi dobrých výsledků. Mezi největší úspěchy patřilo vítězství mužů i žen na okrskové soutěži konané v Jincích.
V loňském roce obec Čenkov požádala o účelovou dotaci v rámci „Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS“ z rozpočtu Středočeského kraje. Tato žádost byla kladně vyřízena a schválena. Pro potřeby zásahové jednotky byla zakoupena výzbroj a výstroj ( pracovní obleky, obuv, teplé kabáty, „krtek“ na čištění kanálů, motorová pila a proudnice) v hodnotě cca 5O OOO Kč. K slavnostnímu předání nového majetku došlo na obecním úřadě.
Při tomto předání došlo k dohodě o uvolnění místnosti bývalé moštárny. Ta poslouží k vybudování šatny pro JSDH. Práce na úpravě této místnosti již započaly a budou dokončeny v roce 2013.
Na závěr hojně navštívené valné hromady poděkoval starosta hasičů Pavel Rychtera všem, kteří svojí prací a účastí na akcích pořádaných sborem dobrovolných hasičů přispívají dobrému jménu obci a SDH Čenkov.
Ze soutěží červenec až září:

16.7 - Obecnice "Memotiál Františka Housky" - muži na 8. místě, ženy na 2. místě

20.8 - Holšinský pohár - ženy na 1 místě, muži na 5. místě

27.8 - Lhotka - ženy 1. místo, muži 1. místo